flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Одеському апеляційному господарському суді презентували проект "Web-Fix", сервіс який допоможе швидко зібрати дані про порушення ваших прав в веб-просторі.

24 квітня 2017, 16:03

 21 квітня 2017 року в Одеському апеляційному господарському суді відбувся круглий стіл на тему: «Захист честі, гідності і ділової репутації людей і прав інтелектуальної власності від порушень в мережі інтернет», організований судом спільно з Комітетом господарського права та процесу Ради адвокатів Одеської області.

Круглий стіл проходив в інтерактивному режимі за допомогою відеоконференцзв'язку за підтримки судової адміністрації України. В онлайн-режим з організаторами вийшли 18 судів, які мали можливість дистанційно брати участь в обговоренні.

В ході заходу було презентовано онлайн-сервіс "Web-Fix", призначений для фіксації та дослідження вмісту веб-сторінок в інтернеті. Його унікальність полягає в тому, що за допомогою даного сервісу можна швидко і зручно формувати достовірні докази порушення прав людей і прав інтелектуальної власності в мережі. Наприклад, якщо про вас поширюють недостовірну інформацію або незаконно використовують інтелектуальну власність - працює "Web-Fix" просто: досить залишити онлайн-заяву, після чого фахівці вивчать зазначену веб-сторінку і винесуть свій висновок, який буде офіційним доказом.

В експертному висновку міститься інформація про дату і час фіксації, а також інформація про доменне ім'я, яким адресується веб-сайт, що містить контент (доступність такого веб-сайту для публічного використання в мережі Інтернет; дата і час реєстрації доменного імені, дата внесення останніх змін щодо доменного імені, дата і час закінчення терміну реєстрації доменного імені; DNS-сервер; WHOIS Server; відомості про реєстратора доменного імені; відомості про реєстранта доменного імені; IP-адреса; адреса фактичного місцезнаходження власника хостингу; відомості про хостинг-провайдера; інформація про доступність сервера і його типу).

До такого висновку додається роздруківка PDF-файлу з фіксацією зовнішнього відображення змісту досліджуваної веб-сторінки. Експертний висновок видається в паперовій формі, всі його сторінки нумеруються, прошиваються і скріплюються печаткою.

Невід'ємною частиною висновку є також диск, що містить файли з фіксацією зовнішнього відображення змісту досліджуваної веб-сторінки, збережені в форматах JPG і PDF; архів, який містить журнал з хронологією запитів / відповідей від браузера до сервера з досліджуваної веб-сторінкою; журнал даних перевірки адресації доменного імені; вихідний код досліджуваної веб-сторінки; файли, які є складовою частиною веб-сторінки, в т.ч. з посиланнями з інших інтернет-ресурсів та інше залежно від критеріїв дослідження.

Виходячи з цього, можна з упевненістю констатувати, що використання української інструментарію онлайн-сервісу "Web-Fix" є більш прогресивним методом в порівнянні з нотаріальним посвідченням змісту веб-сторінок, які використовуються в Росії.