Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У даній справі скаржник, оскаржуючи ухвалу про відмову у задоволенні заяви про заміну стягувача, як сторони виконавчого провадження на її правонаступника, заявив про несвоєчасне повідомлення місцевим господарським судом про час та місце розгляду справи, що позбавило скаржника можливості участі у справі.
У свою чергу, Верховний Суд зауважив, що судом апеляційної інстанції встановлено, що в матеріалах справи наявне поштове повернення, яке свідчить про своєчасне надсилання місцевим господарським судом оскаржуваної ухвали на адресу скаржника, зазначену у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак, зазначена ухвала не була отримана товариством з причини: "не розшукано".
Так, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
У рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України" Європейський суд з прав людини зробив, зокрема, висновок про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії"(Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Таким чином, Верховний Суд зазначив, що особа, яка добросовісно користується наданими законом процесуальними правами, зобов'язана слідкувати за перебігом розгляду своєї заяви, у зв'язку із чим, посилання скаржника на те, що оскаржувану ухвалу місцевого господарського суду було отримано після судового засідання, як на підставу для скасування ухвали, правомірно визнано апеляційним судом безпідставною (постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 25.05.2018 №925/125/14)
http://reyestr.court.gov.ua/Review/74329994
Аналітично-інформаційний відділ господарського суду тернопільської області