flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На Тернопільщині суд зобов'язав релігійну громаду повернути собор

03 жовтня 2023, 12:16

На Тернопільщині Миколаївський собор у Кременці мають повернути заповіднику. Західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2023 року. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Тоді суд зобов’язав релігійну громаду повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Загальна площа 1 756,0 квадратних метрів.

"Заповідник неодноразово повідомляв релігійну громаду про закінчення терміну дії Договору та відсутність намірів щодо його продовження, у зв’язку зі змінами у законодавстві про оренду державного майна. Своєю чергою, релігійна громада зверталася до Міністерства культури та інформаційної політики щодо продовження дії договору, але отримала відмову", — йдеться у повідомленні.

12 лютого 2023 року закінчився термін дії договору про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ МП приміщенням Миколаївського собору та інших об’єктів, що є державною власністю.

 

Джерело: https://suspilne.media/585249-na-ternopilsini-mikolaivskij-sobor-maut-povernuti-zapovidniku/?fbclid=IwAR2vkXsZ7JkJedqejOcciT_Ep-t8MeoBiQI1zIZT9pVac3gQOqLfJSIjGOQ